Perfektní sklenice na whisky

Je perfektní sklo pro whisky opravdu důležité? Ano! Nepili byste určitě belgické pivo z šálku na espresso, že? Vsadím se, že to vůbec nebude chutnat hezky. Samozřejmě je to chuť, díky které se vám něco líbí nebo ne, ale správné sklo v tom hraje velmi důležitou roli.

Myslím si, že jsou dvě skleničky, které splňují podmínky pro správnou whisky. První, který nazýváme „zážitkové sklo“ a druhý „objevovací sklo“. Samozřejmě existuje spousta možností a je zcela na vás, abyste si vybrali, co se vám bude líbit, ale věřte mi, že pravé sklo změní vaši dobrou whisky v úžasnou whisky. 

Milovníci whisky označují objevovací sklo jako sklo Glencairn. Stojí na malém, tlustém stonku. Sklo je vyrobeno z krystalů bez olova a vysoké asi 11,5 cm o průměru 4,5 cm. Výhodou tlustého stonku je to, že se v ruce pohodlně drží. Další výhodou je, že vaše teplé ruce nezahřejí perfektní teplotu vašeho pití. Krystal dodá vaší whisky lesk. Tulipánový tvar přináší vůni whisky, která je jednou z nejdůležitějších částí whisky. Tato aroma je ve skle „uvězněná“ a uvolní se, pouze když ji čicháte.