Fenomén vakuová pumpa na víno

Kdo to nezkusil, neví o co přichází. Vše to začalo před 30 lety v Holandsku a postupem času se stala vakuová pumpa na víno nutností nejen pro každého milovníka vína.

 

Vakuová pumpička na víno je pumpa, která odvádí vzduch z otevřené láhve vína a uzavírá ji znovu použitelným gumovým špuntem. Zavřete špuntem láhev a odsajte vzduch z láhve pomocí vakuové pumpičky. Zvuk „klik“ vám řekne, jakmile dosáhnete optimální úrovně vakua. Vakuum zpomaluje oxidační proces, díky němuž si můžete víno znovu vychutnat později. Tento způsob zachování vína není vhodný pro šumivá vína.Vakuová pumpička na víno pochází z první verze, která byla vytvořena v roce 1986 firmou Vacuvin. Produkt vaku pumpička se špunty jsou navrženy s ergonomickým a stylovým uchopením.

 

 

Jak čistit vacu pumpičku a vacu špunty na víno?

Pumpičku pravidelně vypláchněte čistou vodou, zejména po odvzdušnění červeného vína a uvnitř vytřete papírovou utěrkou. Tím samým způsobem vyčistíte i vacu špunty. 

 

 

Můžete vakuově uzavřít víno?

Metoda vakuového utěsnění je ideální pro udržení chutí a vůní vína. Pokud jste unaveni z používání plastových fólií a starých zátek k uzavření vína, je pro vás set od Vacuvinu ideální.

 

Kombinace vaku pumpiček se špunty jsou:

1 pumpička + 1 špunt

1 pumpička + 2 špunt